Nezařazené

Woody drevená tabuľa: Nenápadný pomocník pri rozvoji talentu dieťaťa

Napriek tomu, že doma už jednu tabuľu máme, rozhodli sme sa doplniť detskú izbičku našej dcérky o samostatne stojacu tabuľu značky WOODY.

Dnes pre vás testuje Monika a Pauli 

Na rozdiel od tabule, ktorú máme už takmer 2 roky od francúzskej značky BOIKIDO, je táto v mnohom iná. Dôvod, prečo sme sa rozhodli tabuľu WOODY  zabezpečiť, je naozaj veľmi prozaický. Kreativita našej Pauli rastie úmerne s jej vekom, a taktiež priestor, na ktorom to chce predvádzať sa stále zväčšuje a práve táto „nová tabula“ by mala na pár rokov postačovať.

Spomienky a vývoj našej Pauli

Monika Dianovská Tabuľa WoodyPár slovami spomeniem našu starú tabuľu, pretože aj tá stojí rozhodne za zmienku. A navyše, keď vidím staré fotky a videá, keď bola Pauli ešte „malinká“ nedá sa mi nezaspomínať si a všetko si to pekne pripomenúť. Spoločnosť Boikido sa zaoberá výrobou detských drevených ekologických hračiek už vyše 14 rokov. Tabuľa je zaujímavá, farebne pekne zladená. Magnetická je z oboch strán. Jedna strana je biela a druhá čierna. Jej veľkosť je 40cm x 30cm (š x v) pričom drevený okraj má šírku 3cm. Na čiernu stranu tabule sa dá kresliť kriedami a na bielu fixkami alebo špeciálnymi pastelkami. Kriedu rovnako aj pastelky jednoducho zotriete vlhkou handričkou. Dokúpiť sa dá celá abeceda a aj daľšie číslice priamo od značky Boidiko. V e-shope Feedo.sk ju už síce nezoženiete, my sme ale radi, že sme ju mali možnosť vyskúšať.

Tabuľa zapadla do interiéru izbičky

Tabuľa Woody Monika DianovskáAle už sa poďme venovať našej novej zábave od značky WOODY. Rozhodne sa netajím tým, že inklinujem k dreveným hračkám. Vyvolávajú vo mne dobrý pocit a navyše táto tabuľa s prírodným dreveným rámom a červenou odkladacou poličkou krásne zapadla do interieru Paulínkynej detskej izby.

Nemôžem si pomôcť, ale nedá sa mi nespomenúť, že keď som zbadala kartónový obal z tabule, napadla ma len jedna myšlienka. „Koľko rokov sa už  táto tabula asi vyrába???“ Na kartóne je totiž obrázok dievčatka kresliaceho na tabuľu a tipujem, že to dievčatku už teraz môže byť v mojom veku :D súdiac podľa jeho oblečenia, ale názor si každý môže urbiť sám, obrázok prikladám. Snažila som sa túto informáciu vygugliť, ale odpoveď som nenašla :D.

Je to naozaj „kus nábytku“. Keď sa tabuľa rozloží, je vysoká 102 cm a na podlahe zabere priestor s rozmerom obdĺžnika s dĺžkami 47 x 51 cm. Samotná kresliaca plocha je z každej strany veľká 47×47 cm.

Woody tabuľu môžete nájsť na našom e-shope – Woody tabuľa s dreveným rámom 

Woody Tabuľa - Monika DianovskáÚdržba nie je náročná

Klasicky, čierna strana je magnetická a dá sa na ňu kresliť kriedami. Pauli sa podarilo pokresliť ju aj obyčajnými pastelkami, ale našťastie sa tým tabuľa nepoškodila a umyla som ju s tekutým práškom celkom do čista. Ja kreslenie kriedami v byte neobľubujem, pretože sa pritom práši. Preto ma potešilo, že v balení sú ešte také plastové uchýtky na papier. Založia sa pod drevený rám tabule a pod ne sa zachytí papier a dá sa kresliť naň. Tieto úchyty však nie sú úplne dokonalé a nám sa stáva, že aj tvrdší papier na kreslenie nám spod nich vypadáva.

Biela strana je určená na kreslenie fixkami. Keďže tie doma nedržíme, vyskúšali sme na ňu špeciálne pastelky STABILO Woody 3v1. Perfekne sa zotierajú vlhkou handričkou, ale pritom na tabuli krásne držia. Preto ich k tabuli rozhodne odporúčam. Tabuľa má veľkú odkladaciu poličku s rozmerom 46,5×46,5 cm a je vo výške 40cm od zeme. Vďaka svojej veľkosti sa na ňu pomestia nie len ceruzky a handrička na zotieranie, ale aj iné hračky, ktoré celé umelecké cítenie našej Pauli dokonale sledujú.

S Pauli sme Vám natočili video, ako sa dá tabula všestranne využiť :)

A čo my na to?

V globále tabuľu hodnotí pozitívne. Zložená a pripravená k prvému použitiu je veľmi rýchlo. Len sa šróbikmi prišrobujú zelené poistné kolíky do predvŕtaných dierok na zabezpečenie poličky a tým aj stability pre celú tabuľu. Odkladacia polička je natretá špeciálnou červenou farbou a preto sa tiež ľahko umýva. Zložiť sa dá tiež behom pár sekúnd v prípade, že nechcete, aby zaberala v izbe miesto a môže sa postaviť niekam do ústrania a vtedy zaberá len úzky priestor necelých 5 cm.

Vďaka svojej veľkosti si na ňu môže Pauli kresliť aj s kamarátkou či dvoma. Možno jej cena je trochu vyššia, ale dúfam, že nám bude dlho slúžiť a prinášať radosť.

Ak sa vám recenzia páčila, pokojne článok zdieľajte a pripájame link na Woody Tabuľu s dreveným rámom :-)

Autorkou textu aj fotografií je naša ambasádorka Monika Dianovská.

Previous ArticleNext ArticleVyber-ľahkého-kočiara

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *