Moderný rodič, Nákupný poradca

Vychytávky do vane: Dve z nich testovali mamičky, ako to dopadlo?

Kúpanie s detičkami môže byť zábava! Hoci nie každé bábo si kúpanie užíva, existujú pomôcky, ktoré uľahčia život nie len rodičom, ale sú aj pohodlné pre detičky. Dve z nich zrecenzovali naše mamičky. Ako to dopadlo? Poďte sa spolu s nami na to pozrieť!

Blooming Bath – kvetinka do vody

Testuje pre vás: Petra Kulhanová

Kvetinky do kúpeľa Blooming Bath som prvýkrát videla v televíznom programe, ktorý predstavoval vychytávky pre moderné mamičky. Môj prvý dojem nebol najlepší – zase ďalšia zbytočnosť. Ale povedala som si, že to skúsim a kvetinku otestujem. A ako to dopadlo?

Prvé, čo ma prekvapilo, bola veľkosť kvetinky. Hoci podľa obrázkov sa nezdá, kvetinka je naozaj veľká. „Okvetné lístky“ sú spojené so stredom, ktorý je na dotyk mäkký, pružný a jemný.Modrý kúpací kvet Bloomingbath

Prvý kúpeľ

Počas prvého kúpania sa ukázalo, že kvetinka absorbuje veľké množstvo vody, takže sme museli trošku vody dopustiť. Malému Kájovi sa to ale páčilo a bolo vidieť, že má pohodlie. Dieťa tak môže odpočívať behom kúpeľa a najviac sa vo vaničke nekĺže, takže je kúpanie jednoduchšie aj pre rodiča.

Po kúpeli musí kvetinka uschnúť. Pokiaľ nemáte doma sušičku, musíte ju vyžmýkať a zavestiť. V lete na slniečku to nebude problém, v zime to ale bude trošku trvať. Našťastie má kvetinka antibakteriálnu úpravu a tak sa nemusíte obávať pliesní. Raz za čas je ale kvetinku rozumné vyprať v práčke.

Ako sa osvedčila?

bloomingbath2Teraz kvetinku používame pri každom kúpaní. Zvkyli sme si na ňu obaja a už by sme nemenili. Skúšali sme aj plastové protišmykové podložky, ale mäkkej kvetinke sa nič nevyrovná.

V lete sme dokonca kvetinku zobrali na dovolenku do talianskeho kempu a tam sa nám osvedčila snáď úplne najviac. Malého sme pohodlne okúpali v umývadle a nemuseli sme so sebou ťahať vaničku.

Je mi trošku ľúto, že sme kvetinku nekúpili hneď po narodení – vtedy ju totiž využijete asi najviac. Som si ale istá, že aj my pre ňu budeme mať viac využití. Ostatným mamičkám teda môžem len odporučiť.

Ak vám nevadí angličtina, tu je o kvetinke krátke video

Kúpacie kvetinky môžete kúpiť TU a to v rôznych farbách


Získajte pri nákupe výrobkov Hami a Nutrilon skvelé kufríky! Výber je naozaj pestrý! 


Kúpacie lehátko Angelcare

Testuje pre vás – Hanka Hubáčková

Kúpacie lehátko Angelcare kombinuje aktraktívny design s modernou funkčnosťou a kúpanie vášmu dieťaťu zaručene spríjemní. Malý Albert si to vyskúšal na vlastnej koži.

Kúpací sedák Angelcare Aké to bolo?

Náš trojmesačný Albert kúpanie miluje, užíva si najmä čvachtanie a oblievanie vodičkou. Detská vanička mu bola veľmi rýchlo malá, pretože sa zbesilo odrážal nožičkami od stien a v snahe urobiť pár plaveckých temp sa mu dostávala voda do uší a očí.

Kúpací sedák používame do vane pre dospelých. Trochu sme sa báli, že sa mu nebude chcieť pasívne sedieť na podložke, ale je s ňou spokojný. A my tiež, pretože máme voľnú ruku na umývanie a väčší pokoj, že Albert neskončí pod vodou.

Podložka je stabilná, pevne drží na dne, dobre sa ňou manipuluje. Takže nie je problém ju po vymydlení dieťaťa spod neho vybrať a dopriať mu tak trošku pohybu.

Sami sa môžete presvedič, ako sa to Albertovi páči.

Čo o ňom hovorí výrobca?

Tento kúpací sedák je z odolného, rozmerovo stabilného a hygienicky nezávadného plastu, ktorý je vhodný pre deti od narodenia do šiestich angelcare-podsedakmesiacov a používať ho môžete aj vo vani pre dospelých. Podložka, kde sa leží je z príjemného soft-touch materiálu, ktorý dieťaťu poskytuje blažený pocit vo vani. Sieť mäkko obopína tvar dieťaťa a podľa potreby umožňuje mať zadoček v teplej vode.

Pri kúpaní voda rýchlo odteká cez perforáciu sedáku, ktorý je z odolného materiálu – zabraňuje vzniku plesní, zaistí aj optimálne sušenie, takže maximum hygieny. Sedák môžete pohodlne zavesiť na stenu a nezaberá tak zbytočne veľa miesta v kúpeľni.

Pokiaľ ide o manipuláciu, skóruje sedák svojimi praktickými uchytmi po stranách, pogumovaným spodným okrajom, dokonale padnúcim dnom do vane.

Angelcare kúpacie sedáky zoženiete u nás v dvoch farbách – nakupujte TU! 

Previous ArticleNext Article

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *