Bábätko

7 tipov, ako si urobiť nezabudnuteľné prvé Vianoce s bábätkom!

Keď slávime Vianoce ako dospelí, často už nás tak veľmi „neberú“. Vyrástli sme a Vianoce pre nás stratili svoje čaro. S narodením bábätka je to ale všetko späť! Čaro Vianoc je nečakane silné. Ako to teda urobiť, aby ste mali na prvé Vianoce vášho dieťatka krásnu spomienku?

first steps of funny Santa claus babyFoťte, foťte a ešte raz foťte. Asi najdôležitejšia rada. Rozhodne stojí za to, zachytiť výraz vášho miláčika, až prvýkrát uvidí vianočný stromček alebo bude rozbaľovať svoj prvý darček. Takéto spomienky sú na nezaplatenie.

2. Napíšte pre svoje dieťa list. Síce chvíľu potrvá, než si ho bude môcť prečítať, ale o to bude pre neho, aj pre vás, cennejší. Napíšte mu, ako moc pre vás znamená a ako ste si Vianoce 2016 užili.

3. Vyrobte, alebo si objednajte ozdobu na vianočný stromček s menom a dátumom narodenia bábätka. Môže byť farebne odlíšená od vašich bežných ozdôb. Bude na stromčeku krásne výrazná a až bábätko povyrastie, môže si každý rok zavesiť svoju vlastnú ozdôbku samo. V dnešnej dobe už zoženiete také vychytávky, ako špeciálne sety na výrobu vlastnej ozdoby s odtlačkom. Zvládnete to ale aj s fixkou a farbami.

koule-vanoce4. Ako ozdobu môžete využiť aj fotografiu. Dajte ju do malého rámčeka a zaveste. Ako bude bábätko rásť, budú každý rok pribúdať aj fotky na stromčeku.

5. Poslednou alternatívou je závesný odtlačok ručičky alebo nožičky. Odporúčame ho aj ako skvelý darček napríklad pre prarodičov. Zaobstarať si ho môžete v modrej a ružovej farbe. Hmota sa spracováva veľmi ľahko, konzistenciou je podobná plastelíne a rovnako ľahko sa s ňou aj pracuje. Po vytvorení odtlačku sama stvrdne na vzduchu.

42433-6989045002546. Schovajte si na pamiatku slávnostné oblečenie, ktoré malo vaše dieťatko na sebe. Za rok budete spomínať, aké bolo malinké.

7. Vyrobte si vianočný album plný veselých okamihov z tohto slávnostného dňa. Môžete pripísať pár poznámok o tom, čo ste robili, alebo aké darčeky vaše dieťa našlo pod stromčekom.

Prvé Vianoce s bábätkom sú pre nás, mamičky, tie najkrajšie. Buďte ale pripravená, že najväčší úspech nezožnú darčeky, ale trhanie farebného papiera a svetielka na stromčeku. Tie pravé Vianoce s pojedaním sladkého a s užívaním darčekov si užijete neskôr.

Napíšte nám, aké boli vaše prvé Vianoce a akú pamiatku ste si urobili :-)

 

Previous ArticleNext Article

1 komentář

  1. Fotografiu mozete aj zvecnit na nezvycajnom materiale, teraz som u kamarata videla foto na bridlice a vyzera to velmi pekne. Nechal si to robit na bridlica.eu. Moze to byt aj pekne ako vianocny darcek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *