Nákupný poradca

Tréning farieb a tvarov – Sovička Plan Toys

Sovička-Plan-Toys

Táto sova je nielen roztomilá, ale tiež pomáha dieťaťu rozvíjať jemnú motoriku, učí ho rozpoznávať tvary, farby a koordináciu oko-ruka. Sova je vyrobená z kaučuku, jej telo je pevné a napriek tomu ľahké, vďaka čomu zvládne manipuláciu i dieťa. Sova má v hlave vyrezaný otvor, vďaka ktorému ju možno ľahko vziať do ruky a preniesť.

Sovicka-plan-toys

Sova aj kocky sú hladko obrúsené. Nehrozí teda žiadne zadretie triesky alebo poranenie. Telo sovy je so zvyšnými časťami (nohy a miesto pre vhodené tvary) spojené iba pevnou gumou, nie je tu použité zbytočne žiadne lepidlo. Použité farby sú na vodnej báze, bez olova a iných ťažkých kovov.

Sovicka-plan-toys

Kocky sú prispôsobené veľkosti detskej ruky, vďaka čomu je dieťaťu uľahčená manipulácia s nimi. Povrch kociek je príjemne hladký, s oblými hranami. Pri prvom uchopení ma prekvapila ich ľahkosť. Farby sú živé a príjemne k sebe ladia. Žltá v tvare päťcipého kvetu, fialová ako valec, tyrkysovo modrá v tvare kocky a zelený trojuholník. Tieto kocky sú dieťaťom prestrkávané cez sovie bruško. Uloženie otvorov nie je náhodné. Ak kocky napoly vložíte sove do brucha, vyčarí sa na jej tele dokončený obraz, kde kocky vytvoria krídla (zelený trojuholník a modré kocky), pupok (fialový valec) a niečo ako motýlik (žltý kvietok) pod zobákom.

Sovicka-plan-toys

Kocky možno do sovy vhodiť, keď sova „leží na chrbte“, čo je ľahšie a vhodné pre menšie deti. Kocky vypadávajú von na podložku, na ktorej sova leží. Ak dieťa zvláda vhadzovanie kociek, keď je sova „na chrbte“, môžete sovu postaviť. Vhodenie tak vyžaduje nový pohľad a spôsob vkladania. Ak sova stojí, kocky dopadajú na malú drevenú plochu v zadnej časti sovy. Vďaka pádu na drevenú plochu vydávajú kocky príjemný zvuk a každá kocka vďaka svojmu tvaru vydáva o trochu odlišný zvuk. Rôznym vhadzovaním tak vzniká „malá kocková symfónia“.

Sovicka-plan-toys

Za všetkých, ktorí si v mojom okolí sovu „ohmatali“ ju môžem vrelo odporučiť. Náš malý si ju zamiloval, ešte pred rozbalením z krabice sa mu tá sympatická sova na obale páčila. Neustále ho počujem povykovat „káky“, a vidím ho, ako s ňou chodí po byte a hádže do nej kocky. Sova je vhodná pre deti od jedného roka.

Páči sa vám sova a zaujíma vás, čo firma Plan Toys ešte ponúka? Pozrite sa sem.

Previous ArticleNext Articleoriginalne-recepty-na-gril

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *