Nákupný poradca

Skúsenosť mamičky – náš mesiac s Pampers Pants

Prešli už dva roky, odkedy som v tehotenstve začala nakupovať výbavičku a s manželom sme začali preberať okrem iného aj, v poslednej dobe toľko diskutované, plienky.

To, že budeme používať Pampers, nebolo hneď zo začiatku jasné. Čítala som snáď milión diskusií, pýtala sa snáď každej známej i neznámej mamičky vo svojom okolí, aké plienky používa a celkovo som všetko naozaj riešila. Chcela som pre svoju dcérku len to najlepšie. Veľa som rozmýšľala aj nad látkovými plienkami. Prišli mi v mnohom šetrnejšie a hlavne dizajn tých nohavičiek na látkovkach ma dostal. Ale keďže som lenivá, čo sa týka týchto vecí a naozaj veľa cestujeme, táto myšlienka ma čoskoro prešla. Po dlhom zvažovaní sme aj napriek počiatočnému zaváhaniu mali jasno. Pampers!

Nie som práve ukážková mama, a áno priznám sa, niekedy, hlavne keď cestujeme, zabudnem dieťa nejakú tú hodinku prebaliť (samozrejme, keď sa pokaká tak nezabudnem :D). Preto som potrebovala plienky, ktoré vydržia dlho, nesmrdia a bábätko je v nich v suchu.

Aj keď som vyskúšala aj iné značky plienok (keď tak premýšľam, všetky iné značky sme dostali od známych, nikdy sme iné ako pampers nekúpili), pampers vyhrali na plnej čiare.

Pampers

Keď sa v mysli vrátim o dva roky späť, keď som kupovala plienky do pôrodnice, tak ma vlastne ani nenapadlo kúpiť iné plienky než Pampers Premium Care. Bola v nich úžasná integrovaná sieťka (vďaka ktorej sa plienka nelepila na riťku a bábätko nebolo zaparené) a indikátor vlhkosti bola pre mňa vec hodná Nobelovej ceny, rovnako ako cumlík, keďže som v pôrodnici musela robiť čiarky zakaždým keď ako dcérka alebo syn čúral a nemusela som tak ohmatávať plienku zvnútra.

Takže som postupne poslala do hája látkové plienky aj jednorázovky iných značiek a prvé mesiace a roky života mojich detí sú spojené práve s Pampers. Okrem iného ​sú pampersky úsporné svojou veľkosťou, takže v nich prduľkovia nevyzerajú, ako keby si požičali zadok od Kim Kardashian (narozdiel od látkoviek).

Okolo roku prišlo obdobie, keď naša Emmička začala chodiť na nočník a už som si hovorila, že by bolo vhodné prejsť na veľkosť 5. To by, ale v plnej miere nevyriešilo našu situáciu. Emmička si totiž začala plienku pred cikaním dávať dole a než si odlepila oba pásky na boku, pocikala sa do plienky skôr, než do nočníka. Potrebovali sme niečo, čo pôjde ľahko stiahnuť a hotovo. Preto som bola veľmi rada, keď som dostala možnosť testovať Pampers Pants. A tu je recenzia o tom, aké vlastne sú a ako nám uľahčili život.

Pampers Pants!

Plienky Pampers Pants sme testovali mesiac. Keby Emmička vedela hovoriť a písať, asi by vám najlepšie napísala, ako sa v plienkach cítila, ale pokúsim sa na všetko pozrieť jej očami a napísať to za ňu.

Pampers Pants majú pružný pás a manžetky okolo nožičiek, takže sú naozaj pohodlné, či už dieťa spinká, sedí v autosedačke alebo skáče na trampolíne. Naša Emma je naozaj aktívne dieťa, ktoré by s trochou nadsázky bolo schopné v stoji aj spať, aby nemárnila čas. Takže plienky vyskúšala v naozaj krkolomných pozíciách.

Pampers

Boky sú naozaj príjemne hebké a dajú sa dosť natiahnuť, takže sa ľahko obliekajú a netlačia. Pri skladaní sa nerozlepujú, ale jednoducho roztrhnú a plienka sa dá dole aj s jej obsahom. Je pravda, že toto mi zo začiatku prišlo trošku ako nevýhoda plienok, pretože sa nedajú zalepiť do „balíčka“, takže sa nám párkrát stalo, že pri skladaní nejaký ten bobek nečakane vyskočil, ale akonáhle sme si na plienky zvykli a začali nosiť sáčok , do ktorého sme plienku po zložení uložili a čo najskôr sa toho „smradiku“ zbavili, bolo po starostiach. Nie je nič lepšie ako plienku okamžite vyhodiť, než so smrdiacou prebaľovacou taškou robiť medzi ľuďmi akože nič, ja muzikant, naše hovienka nesmrdia :-)

Plienky naozaj krásne sedia, takže nejaké tie nezdary pri skladaní na začiatku sú banalitou. Emma sa naučila plienky obliekať. Vždy už nastavuje nožičky. Dokonca po tom, ako sme začali používať Pampers Pants, dcérka už lepiace plienky nechce a keď sa jej pokúsim túto plienku dať, dá ju dole a vyžaduje Pampers nohavičky. :)

Pampers Pants recenzia

Deti okolo roku a pol už potrebujú vidieť aj v obyčajnom obliekaní plienky náznak hry, a preto sú nohavičky naozaj geniálne. Emu baví si ich obliekať. Plienky sú úžasne priedušné a naozaj vydržia okolo tých 12 hodín. Navyše sú vyrobené z materiálu pripomínajúceho bavlnu, takže sa dieťa cíti ako v spodnom prádle. Taktiež rýchlo absorbujú, vďaka tomu dieťa necíti mokro a nevznikajú tak zapareniny.

Pravdou je, že sme plienky testovali v lete, takže pri našom častom cestovaní, a teda prebaľovan9 za pochodu, sme nemuseli Emmičku vyzliekať. Stačilo vyhrnúť šatôčky, zložiť plienku, navliecť plienku a bolo.

V zime to bude možno o čosi komplikovanejšie, pretože sa dieťa musí vyzliecť (myslím tým zložiť nohavice), takže už nie je možné len stiahnuť k členkom a nasadiť plienku. Ale myslím si, že u tak veľkého dieťaťa už to nevadí, takže tento problém vlastne nie je problém. Deti okolo toho roka už totiž neprebalujeme tak často, takže nutnosť prebaľovať niekde vonku sa vyskytne skôr výnimočne.

Pampers Pants

Chyby som na plienke v podstate nenašla. Sú naozaj skvelé a našej rok a pol starej Emičke úplne vyhovujú a viem, že pri nich už zostaneme, kým nezrušíme plienky uplne.

Keď sme prešli na Pampers Pants, hovorila som si, či by nebolo lepšie prejsť na nejaké menej pohodlné plienky, aby sa Emička cítila trošku menej v suchu a začala jej plienka vadiť a chcela častejšie chodiť na nočník. Ale potom mi došlo, že detičky v tomto veku už svoje vylučovanie začínajú lepšie chápať, už sa sami hlásia o to ísť na nočník. Takže stačí naozaj plienku stiahnuť, použiť nočník a zase natiahnuť a keď sa stane nejaká tá nehoda mimo nočníka, tak všetko skončí v plienke a aj napriek tomu sa dieťa cíti v suchu a v bezpečí.

Som rada za skúsenosť s plienkami Pampers Pants a môžem teraz s presvedčením povedať, že pri nich už zostaneme. Ako my s manželom hovoríme – pre nás sú objavom roka a so synom, ktorý do nich za chvíľu tiež dorastie, sa k nim budeme radi vracať.

________________

Ako sa vám plienky Pampers Pants páčia?

pampers pants

Za skúsenosť ďakujeme Báre Boušovej a Eme :)

Previous ArticleDushi-lampičkaNext ArticleAko-porozumiet-dietatu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *