Kreatívny svet, Lifestyle

Rozvíjame detskú motoriku

Rozvíjame detskú motoriku

Pre rozvoj detskej motoriky existuje veľa hračiek, ktoré môžete kúpiť v každom hračkárstve. Avšak doma určite nájdete množstvo rôznych vecí bežnej potreby, ktoré môžete použiť a nemusíte ani míňať peniaze za hračky.

Čo budeme potrebovať?

plastelínu
špagety alebo makaróny
cereálie v tvare krúžkov

Z modelíny urobíme valček a dáme na podložku. Do modelíny zapichneme špagety alebo makaróny, do misky dáme krúžky a máme hotovo.

Feedo mamička Katka: „Môj Števko tieto hry miluje a rád pomáha aj pri ich vymýšľaní. :)“

Hry na detskú motoriku

Čo budeme potrebovať?

rolku od papierových utierok
uzávery od PET fliaš
lepiacu pásku

Hry na detskú motoriku

Stačí prilepiť rolku lepiacou páskou na skrinku a pod ňu dať nejakú mištičku či krabičku, kam budú padať uzávery a hra môže začať. Uzávery od PET fliaš sa deťom ľahko držia. Sú tak akurát do ručičky. Iba musíte dať pozor, aby si viečka deti nedávali do pusinky.

 

Čo budeme potrebovať?

plech na muffiny
loptičky / guličky

Hry na detskú motoriku

Vyberte správnu veľkosť loptičiek či guľôčok, aby ich dokázala malá detská ručička pekne vziať a chvíľu ich aj v ručičke udržať :-) Udrží ich? Tak hurá, môžete začať piecť „muffinky“. Fantázii sa medze nekladú. Guľôčky môžete skladať podľa farieb, ale aj do rôznych obrazcov. Svoje dieťatko tak zároveň učíte trpezlivosti, pretože niekedy loptička vykĺzne a zakotúľa sa preč.

 

Čo budeme potrebovať?

šatku / šál
plastovú krabičku od vlhčených obrúskov

Hry na detskú motoriku

Šatku vložíme do krabičky od vlhčených obrúskov. Môžeme ich zviazať aj viac, podľa veľkosti krabičky. Otvorom na obrúsky vystrčítek rožtek šatky a hra na ťahanie môže začať.

mamička Petra, 26 rokov. „Len pozor, aby sa neskôr drobec nedostal ku krabici s ozajstnými vlhčenými obrúskami. To by potom ťahal a ťahal a už by to nebola taká sranda :).“

 

Čo budeme potrebovať?

korkové štuple
dózu

Hry na detskú motoriku

Korkové štuple majú tú správnu veľkosť – presne do detskej ručičky. S korkovými špuntami sa dá robiť veľa krásnych vecí, ale kde ich vziať toľko, aby sa s nimi dalo hrať? Stačí poprosiť niekoho, kto pracuje v reštaurácii či vinárni, aby vám ich schovával. ;-)

 

Čo budeme potrebovať?

krabičku od papierových vreckoviek
uzávery od PET fliaš

Hry na detskú motoriku

Do krabičky od papierových vreckoviek sa dá schovávať veľa malých vecí, napr. uzávery od PET fliaš, ale aj guličky, kocky, malé autíčka či figúrky z čokoládových vajíčok s prekvapením. ;-)

Previous Articledomáca lekárničkaNext Articlemýty o detskej výžive

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *