Nákupný poradca

Recenzia: Tukan Tom od Lamaze

Z pohľadu dospelého sú hračky Lamaze veľmi vydarené – farebné a roztomilé. Pre deti však majú zvláštne čaro. Videla som to niekoľkokrát na deťoch kamarátok a teraz znova na vlastnom synčekovi. Tukan Tom sa k nám domov na testovanie dostal, keď mal štyri mesiace (synček nietukan) a hneď sa stal obľúbencom.

Zaujíma vás podrobná recenzia? Čítajte ďalej!

Tukan Tom je veľmi pestrá a farebná hračka.

Keď som počítala druhy látok, došla som k ťažko uveriteľnému číslu 17. Striedajú sa látky jednofarebné so vzorovanými a samozrejme nechýba ani pre Lamaze typická kombinácia čiernobiela, ktorá je v tomto prípade na brušku tukana. Rovnako sú vybrané látky s rôznou štruktúrou – hladké a lesklé, hrubé, štruktúrované, s chĺpkami, hrejivý flís, jemný satén… Detské ručičky tu nájdu naozaj veľa hmatových podnetov.

Farby a počty saténových stužiek, ktoré tvoria chvostík, som radšej ani nepočítala. Je ich naozaj veľa.

Vlastná hračka je veľmi podarená. Niet pochýb o tom, že ide o tukana. (Aby som vám to vysvetlila: Máme doma ešte jednu hračku pre najmenších od inej firmy, u ktorej sa nejako nemôžeme zhodnúť, či je to kôň, drak či dinosaurus. Podľa výrobcu to však má byť krava.)

Vypracovanie je prvotriedne: pevné švy, žiadne rozstrapkané okraje, kvalitný materiál. Dizajn potom doťahuje srdiečko s logom výrobcu na tukanovom pupku. (Teda oni tukany asi pupok nemajú, ale keby ho mali, tak by ho mal Tom zakrytý srdiečkom. To som sa do toho zase zamotala. To je tak, keď píše recenziu nevyspatá matka na materskej.)

Samotný „plyšák“ má rozmery 17 x 14 cm. Celá hračka vrátane závesu meria 33 cm.
Je určená pre deti od narodenia, ktoré určite upúta práve spomínané čiernobiele bruško.

Staršie deti sa určite so záujmom budú preberať chvostíkom, tvoreným flísovými pierkami a saténovými stužkami a objavovať aj ďalšie herné prvky. Tými sú v tomto prípade šuštiace krídelká, zobák, ktorý po stlačení vydáva zvuky a krúžok s korálkami zavesený pod hračkou.

Zvuk, ktorý tukan vydáva, je pomerne tlmený a príjemný, takže nemusíte mať strach, že by sa dieťatko zľaklo alebo by zvuk budil susedov. Krúžok je zase dostatočne veľký a tenký, takže ho deti ľahko uchopia. Plastové korálky sú kapitola sama o sebe. Sú vyrobené z priehľadného farebného plastu a majú tvar hviezdičky, srdiečka a trojuholníka. Majú slúžiť ako hryzátko, na čo náš Benjamín okamžite prišiel a neomylne si ich strčil do pusy. Sú však natoľko krásne, že upútali aj jeho skoro trojročného brata, ktorý ich hneď chcel skonfiškovať. Nepodarilo sa mu to. Krúžok je našitý naozaj pevne a nejde ho ani rozlomiť.

Tukana možno vďaka plastovému otvorenému krúžku pripevniť prakticky kamkoľvek – na postieľku, kočík či hrazdičku. Jediné miesto, kam by som asi tukana radšej nedávala, je autosedačka. Tu mám obavy, že krúžok s korálkami by pri prudkom zastavení mohol dieťa poraniť. Čo je asi jediné, čo môžem tukanovi vytknúť.

Na koniec ešte príjemné zistenie, že znečisteného tukana môžete bez obáv vykúpať, respektíve ručne vyprať, bez toho, aby ste sa museli báť o jeho pestré pierka. Ide teda o krásne vypracovanú hračku od renomovaného výrobcu a jej nákupom určite neurobíte chybu.

Tukana Lamaze zoženiete TU.

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *