Nákupný poradca

Aké ovocie je pre deti vhodné? Vyberte to správne!

V našom svete hypermarketov je veľkým problémom kvalita ovocia. Pri pestovaní vo veľkom je ovocie ošetrované chemickými postrekmi proti škodcom, ktoré paradoxne robí zo zdravého jabĺčka potravinu plnú jedovatých látok, teda nevhodnú na konzumáciu. Ako teda vyberať ovocie, aby bolo vhodné pre deti?

Pozor aj na kúpu ovocia u predajcov na trhoviskách. Práve ovocie a zelenina predávané na trhoviskách nepodliehajú prísnejšie a dôslednejšie kontrole.

Veľmi dôležité je nakúpiť kvalitné ovocie, o ktorom vieme, že nie je chemicky ošetrené alebo dlhý čas skladované v nevhodných podmienkach a neobsahuje zárodky plesní a hniloby.Babymoov sada na papanie

Kde kúpiť kvalitné ovocie?

U nás ešte neexistuje dostatočne veľká sieť pestovateľov a predajcov biopotravín, ale kvalitné, nestriekané ovocie sa dá kúpiť z overeného zdroja (možno aj u malého predajcu na trhoviskách) alebo ak máte možnosť, spoľahnite sa na produkciu z vlastnej záhrady.

Mrazené ovocie

Vďaka tomu, že pri zmrazovaní sa v ovocí zachováva časť vitamínov (cca 75%) a minerálnych látok, je zmrazovanie ovocia vhodnejším spôsobom spracovania ovocia ako konzervovanie. Pri rozmrazovaní ovocia používame studenú vodu, ktorá proces rozmrazovania urýchli, pretože ak by sme ho nechali voľne stáť, kým sa nerozmrazí, aktivuje sa v ovocí proces množenia baktérií.

ovocie pre deti


Chcete vedieť, ako na prvé príkrmy? Kedy do stravy zaradiť ovocie, kedy zeleninu? Čím je najlepšie začať? Prihláste na seminár o prvých príkrmoch, ktoré Feedo.sk usporiadava v Bratislave už 27.4 2017.  VIAC INFO V TOMTO ČLÁNKU! 


Niekoľko zásad prípravy ovocia pre dojčatá

• Ovocie pripravujte šetrne, aby sa nezničili vitamíny: strúhajte ho na nerezovom strúhadle.
• Používajte vždy čerstvé ovocie. Ak na potravine zistíte hnilobu, nevykrajujte ju a už ovocie nepoužívajte (pokiaľ je len malá časť potraviny napadnutá plesňou viditeľnou voľným okom, znehodnotená je už celá potravina, aj keď to zatiaľ nevidíte).
• Nedojedené zvyšky ovocia neskladujte.
• Ak dieťa odmieta príkrm, skúste do hotového jedla pridať malé množstvo materského mlieka. Dieťatku takto pokrm možno zachutí.
• Pokiaľ zo začiatku dieťa pokrm odmieta, nenúťte ho, radšej skúste iný.
• Na prípravu jedál pre dojčatá používajte vyhradený riad. Pri umývaní vylúčte silné čistiace prostriedky, radšej používajte iba horúcu čistú vodu.
• Podávajte deťom radšej menšie množstvo a častejšie.


Ako sa majú správne stravovať deti do 6 mesiacov? 

Ovocné dobroty pre najmenších – vyskúšate tieto recepty? 

Ak by ste chceli vedieť, ako je to s prvými príkrmami, kedy začať, ako začať, pozrite si naše video!


 

Previous ArticleNext ArticleAko sa stať najlepším otcom

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *