Nákupný poradca

Olejíčkujeme s HiPP

Olejíčkujeme-s-HiPP

Tehotenstvo je krásnym obdobím v živote ženy, kedy si však telo prechádza rôznymi zmenami. Môžu aj nemusia sa vyskytovať nevoľnosti, vysoký tlak , opuchy nôh, zápcha, dýchavičnosť atď. Jednou z neovyplyvniteľných zmien je aj to, že telo sa mení, zväčšuje a my priberáme a naša pokožka sa pomaly rozťahuje (ešteže je elastickejšia ako u mužov a na to prispôsobená).

Avšak jedným z neesteticky vyzerajúcich vedľajších účinkov rozťahovania pokožky môžu byť strie. Strie, ktoré však nie sú len výsadou tehotných žien, ale môžete sa s nimi stretnúť kedykoľvek… v období puberty, keď rýchlo vyrastiete, alebo v období, keď náhle priberiete. Dokonca postihujú aj mužov. Mnohí hovoria, že to, či vás postihnú je dané genetikou, iní nedajú dopustiť na rôzne prípravky proti striám.

Styl zeny

Priznám sa, že ja sa ich bojím ako čert kríža a v duchu sa modlím, aby sa mi vyhli. Zatiaľ úspešne, no ešte mám pred sebou necelé 3 mesiace, a preto som sa radšej už pred viac ako mesiacom poistila olejčekom Hipp MamaSanft – Massage -Ol.

MamaSanft masážny olej na strie je určený na masáž bruška, pŕs, stehien. Pravidelnou masážou s pomocou olejčeka pomáhate predchádzať vzniku strií v týchto partiách. Olejček totiž obsahuje všetky potrebné látky, ktoré namáhaná pokožka v tehotenstve potrebuje.  Sú to napr. rôzne oleje – slnečnicový, mandľový, jojobový, či kokosový, ďalej extrakt z rakytníka a antioxidanty, ktoré pomáhajú zabraňovať poškodeniu pokožky a udržujú ju pružnú. Navyše všetky látky sú 100% prírodné a prípravok neobsahuje žiadne minerálne oleje, aromatické látky, farbivá ani konzervačné látky. No samé dobré vlastnosti, tak som si povedala, že sa oplatí vyskúšať ho.

Keď mi olejček dorazil, bola som prekvapená malou fľaštičkou, napriek tomu, že som vedela, že má obsah 100ml. Hovorila som si, že to určite rýchlo spotrebujem a budem rada, keď mi vydrží tak na mesiac. No poviem vám, že po mesiaci nemám spotrebovanú ani polovicu a vidím to tak, že mi vydrží ešte ďalšie 2 mesiace.

Styl zeny

MamaSanft masážny olej na strie má stredne hustú olejovú konzistenciu, ľahko sa rozotiera a príjemne vonia. Vôňou mi pripomína známy detský olejček Aviril. Používam ho iba na bruško a celé jeho okolie, stačí ho naozaj trošku na celé bruško, a krúživými pohybmi ho jemne vmasírovať do pokožky. Tá síce zostane po masáži mastná, olejček sa úplne nevpije, no nevnímam to ako problém. Používam ho totiž večer po sprche pred spaním, kedy na seba natiahnem už len ľahučké pyžamo.

Pokožka na brušku je po masáži jemnučká a na druhý deň vždy krásne hydratované. Tehotenské bruško dosť často aj svrbí, preto lebo sa pokožka rozťahuje a môže byť suchá. No týmto olejčekom jej dodáte aj potrebnú hydratáciu a obmedzíte svrbenie.

Olejček sa mi doposiaľ naozaj osvedčil, strie som nespozorovala a dúfam, že sa ani neobjavia. Je vhodný aj po tehotenstve, aby sa pokožka ľahšie vrátila do pôvodného stavu. A myslím, že kľudne ho môžete používať aj vy netehuľky, ktoré sa nejakých tých strií obávate :)

Autorkou tohto článku je Zuzka z blogu Štýl ženy.

Zuzka Styl zeny

Previous Articledruhé-dieťaNext ArticlePredstavy o Pánovi Dokonalom

1 komentář

  1. ja nastastie nemam po 1.tehotenstve ani 1 striu. natierali sme sice od zaciatku, ale klasickym telovym mlieckom, nic specialne. az od nejakeho 7.mesiaca som zacala s olejom od nivey

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *