Bábätko, Batoľa

Odolnosť batoliat posilní aj pestrá strava

Kto by nechcel zdravé, otužilé a odolné deti? Viete však, že imunitu a odolnosť dieťaťa môžete pozitívne ovplyvniť?  Aj dvojnásobná mama a naša olympionička Anastasia Kuzminová to vie, preto sa snaží deti viesť k zdravej strave a životospráve.

Strava v tom zohráva nesmierne dôležitú úlohu, pretože až 70 % imunitného systému sídli v črevách. Preto odolnosť organizmu silno závisí od toho, čo jeme. Detský imunitný systém dozrieva najmä počas prvých troch rokov života. Počas tohto obdobia sa zoznamuje s množstvom mikroorganizmov, učí sa ako sa správne brániť a postupne sa posilňuje.

foto brandNezabúdajme na primeranú výživu

Odolnosť batoľaťa pritom môžeme výrazne ovplyvniť stravou. „Je nesmierne dôležité, najmä vo výžive batoliat, dbať na prísun tých vitamínov, stopových prvkov a ďalších látok, ktoré priaznivo vplývajú na imunitný systém,“ hovorí úspešná športovkyňa Anastasia. „Vitamíny sú dostupné v ovocí a zelenine, dnes nie je problém nakúpiť si stále čerstvé u overeného zdroja. Rozhodne treba dbať aj na podporu imunitného systému správnym pitným režimom a veku primeranou mliečnou výživou.“

Niektoré mliečne formule sú fortifikované práve látkami, ktoré by nemali v detskej výžive chýbať, ako sú vitamíny A, C, D, ktoré sú známe tým, že prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.

Matky často ani netušia, ako konzumácia mlieka a správny výber veku primeranej mliečnej formule môže ovplyvňovať mnohé dôležité funkcie, rast a vývoj. Niektoré mliečne formule naviac obsahujú omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, ktoré deti nekonzumujú v dostatočnom množstve.


Nakúpte Nutrilon za skvelú cenu len na Feedo.sk 


Nasťa Kuzmina a jej postoj k posilňovaniu zdraviaFoto 4

Odolnosť detí a ich obranyschopnosť sa dá trénovať. „Okrem správnej stravy nezabúdajte aj na otužovanie, pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, primeraná hygiena a dostatok spánku,“ konštatuje Nasťa. Dôležité je naučiť deti správne jesť a ponúkať im také potraviny, ktoré pomôžu posilňovať obranyschopnosť ich organizmu.

„Uvedomujem si dôležitosť správnej výživy pre svoje deti a jej vplyv na správny vývoj, kondíciu, zdravie a odolnosť detí,“ hovorí Nasťa. „Keď som prestala dojčiť, skúšala som nájsť pre Olíviu takú mliečnu výživu, ktorá by zodpovedala nielen mojej predstave o tom, že dieťa má jesť zdravo, ale aby mala za sebou aj naozaj kvalitné výsledky. Nutrilon* sme začali používať, pretože ma presvedčili potvrdené pozitívne výsledky na zdravie detí, ktoré sú za ním. Naviac kvalitné zloženie, výskum materského mlieka, ale aj dobrá chuť. A moja malá ho zbožňuje!“ 

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *