Recepty

Na tanierik – Domáce müsli tyčinky

Možno sa to nezdá, ale zatiaľ čo v noci spíme, naše telo pracuje. Udržuje v chode všetky orgány, správnu telesnú teplotu a srdce, a tak telo ráno potrebuje veľa energie. Preto je dôležité ráno, než pôjdete do školy alebo škôlky, sa poriadne najesť. Bez kvalitných raňajok nebudete mať silu sa hrať. Možno nemáte po ránu chuť, ale skúste tieto tyčinky, ktoré môžete vyrobiť, a rozkrájajte si ich na také kúsky, ktoré ráno určite zjete. Môžu to byť malé tyčinky, väčšie alebo najväčšie. Jednoducho také, aké si myslíte, že sa do vás zmestia.

Suroviny:

hrnček ovsených vločiek
lyžica kokosového oleja
lyžica sezamového oleja
tri lyžice medu
dve lyžice trstinového cukru
hrsť mandlí – celé aj lupienky
hrsť tekvicových semienok
lyžica sezamových semienok
asi 3 sušené figy
lyžica sušených brusníc
lyžica strúhaného kokosu
lyžica kakaových bôbov
plus ďalšie oriešky alebo sušené ovocie, ktoré máte radi

Domáce musli tyčinky

1) Mandle, tekvicové semienka aj sezam nasypte na plech a dajte na chvíľu do rúry na 180 stupňov. Nechajte piecť asi 10 minút. Všetko sa krásne rozvonia.

2) Medzitým si v kastróliku rozohrejte obe oleje, pridajte med a trstinový cukor. Miešajte metličkou, kým sa cukor úplne nerozpustí.

3) Brusnice a figy (a prípadne ďalšie sušené ovocie) nakrájajte na menšie kúsky a pridajte do zmesi medu a olejov. Potom prisypte ovsené vločky, všetky ostatné ingrediencie (kokos, kakaové bôby a podobne) a nakoniec zmes z rúry.

4) Rúru nevypínajte.

5) Do menšieho plechu alebo zapekacej misy, ktorú si vyložíte papierom na pečenie, preložte zmes z kastróliku a krásne uhlaďte stierkou.

5) Pečte 15 minút, potom vyberte a nechajte úplne vychladnúť. Tyčinky tiež môžete poliať rozpustenou čokoládou.

7) Až potom krájajte na tyčinky, podľa toho, koľko si trúfate zjesť :)

Domáce musli tyčinky
Autorkou tohto receptu je Petra z blogu Natalirek.cz. Máte tiež nejaký recept, o ktorý by ste sa chcela podeliť s ostatnými mamičkami? Napíšte nám!

Domáce musli tyčinky

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *