Lifestyle, Moderný rodič

Oslávte Deň žien spolu s nami: Vybrali sme pre vás vychytané darčeky!

Vraví sa, že žena je nežnejšia ako kvet, ale tvrdšia ako kameň. Často počúvame aj slovné spojenie „nežnejšie pohlavie“. 8. marca si už tradične pripomíname Deň žien. Viete, ako vlastne vznikol?

Sú to ženy, ktoré v spoločnosti odjakživa prezentujú hodnoty mieru, kultúry a krásy. Zároveň sú nositeľkami nového života, symbolom pokory a elegancie.

Prečo sviatok slávime?

Korene MDŽ siahajú na začiatok 20. storočia, keď postavenie žien v spoločnosti zďaleka nepripomínalo dnešný stav. Právo voliť, študovať či pracovať nebolo samozrejmosťou. Nehovoriac už o rovnoprávnom postavení v zamestnaní.

Medzinárodný deň žien sa začal prvýkrát oslavovať v roku 1910 práve ako sviatok žien a boja za ich rovnoprávnosť. Sviatok pripadol na 8. marec preto, lebo práve v ten deň o 2 roky skôr, v roku 1908, vyšlo do newyorských ulíc vyše 40 000 krajčírok protestovať za zrušenie desaťhodinového pracovného času, za lepšie mzdy a lepšie pracovné podmienky.  Do ulíc vyrazili so sloganmi ako: „Nikto nie je rovnocenný, pokiaľ si nie sme všetci rovnocenní“  a podobne.

Podnikové oslavy

Bývalý režim nám potom na čas pripomenul povinnosť tento deň si „náležite“ pripomínať, a to povinnými podnikovými oslavami, počas ktorých boli ženy záväzne obdarovávané karafiátmi a kuchynskými utierkami. Aj tieto dni sú už našťastie za nami.

V dnešnej dobe si pripomíname sviatok všetkých žien skôr symbolicky. S príchodom jari muž ženu svojmu srdcu blízku obdaruje kvetom, syn môže potešiť mamu či sestru. Zvyk sa stal symbolickým prejavom lásky, vďaky, úcty či prostého priateľstva.

Sviatok je o vás

Zároveň by sme nemali len čakať, či nás muži z nášho okolia obdaria a poďakujú nám. Nezabudúdajme ani samé na seba. Vyhraďme si čas aj samé pre seba a nezabúdajme sa sčasu načas rozmaznávať a dopriať si to, po čom naše srdce túži. Zaslúžime si to, každá jedna z nás! Buďme vďačné za svoju ženskosť, no aj za práva, ktoré dnes berieme ako samozrejmosť.


Chcete vedieť, ako oslavujeme Deň žien my vo Feedo.sk? 

20170301-Homepage-1288x424-2017030801-mdz-sk


Feedo ženy našim ženám

Hoci tento rok MDŽ vychádza na týždeň, spravte si deň voľna. Poproste manžela či partnera, nech deti, trebárs aj po práci, vezme von, veď je tak krásne! Urobte si chvíľku pre seba, proste zrelaxujte. Napustite si horúcu vaňu, dajte si na tvár masku, spravte si manikúru či pedikúru a rozmaznávajte sa.

Naše milé kolegynky si pre vás pripravili 4 vychytané novinky, ktoré si budete môcť kúpiť aj v našom e-shope. Ste zvedavé, ktoré to budú? Poďme si ich predstaviť.

verca.mdzVeronika predstavuje Weleda tónovacie balzamy na pery

„Tónujúce balzamy na pery od značky Weleda sú novinkou na trhu a hneď ma nadchli. Patrím k ľudom, ktoré neustále nosia jelení loj vo vrecku a tieto balzamy dodávajú perám krásne farby.

Obsahujú jojobový olej a bambucké maslo a tak pery chránia a vyživujú. Nájdete ich TU!

Katka predstavuje zastrihovač Veet

kac.mdz

„Zastrihovač Veet je ďalšou novinkou na trhu. Stavím sa, že ste na tento produkt už videli reklamu. Na začiatku som mala strach, ale ovláda sa veľmi jednoducho. Obľúbila som si ho na úpravu obočia, ale v balení nájdete viac nástavcov.“

Ak vás zastrihovač od Veetu zaujal, môžete si ho kúpiť TU.

zuzka.mdzZuzka predstavuje pilník Scholl

„Krásne ruky a nohy sú pre ženu základ. Sama som mamička, takže viem, že z času na návštevu „beauty salónov“ nie je veľa. Preto aj vy určite oceníte profesionálnu starostlivosť u vás doma. Scholl ponúka elektrické pilníky nie len na ruky, ale aj na nohy. Vyskúšajte ho – určite si ho tiež obľúbite“

Ak chcete vyskúšať pilník na nohy, nájdete ho TU, pilník na nechty na rukách zase kúpite TU

 Barborka predstavuje aviváže Silanbarca.mdz

„Ja by som vám chcela predstaviť tieto 3 luxusné aviváže od Silanu – Silan Supreme. Myslím si, že tieto francúzske vône ocení každý. Vôňa bielizne dlho vydrží a naozaj ho zmäkčí. Moja najobľúbenejšia je ružová varianta.“

Všetky druhy Silanu Supreme nájdete TU

 

Previous ArticleNext ArticleSprievodca skratkami v tehotenskom preukaze: 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *