Nákupný poradca

Látkové plienky Petit Lulu

Často od vás dostávam otázky ohľadom látkových plienok, ktoré Lola nosí.

Píšu mi hlavne práve tie mamičky, ktoré majú rovnaký „problém“ ako my – veľké batoľa stále nechce chodiť na nočník a výber plienok, ktoré by mu stačili napríklad na dlhšie prechádzky, je čím ďalej obmedzenejší.

petitlulu01-MC

Takže ma teraz – navyše totiž pri príležitosti blížiaceho sa Týždňa naozajstných plienok – napadlo napísať prvú recenziu na batoľaciu látkovú plienku, ktorá sa mi osvedčila.

Ak by vás takéto recenzie zaujímali, urobím z nich celú sériu – vždy s množstvom fotiek, ako konkrétna plienka vyzerá zo všetkých strán, ako funguje a aké sú podľa mňa jej plusy a mínusy.

Sami sme totiž vyskúšali prakticky všetky typy a veľa rôznych značiek.

petitlulu04-MC

Petit Lulu SIO complete som sa rozhodla vyskúšať z toho dôvodu, že výrobca u nej uvádza, že je vhodná na denné aj nočné prebaľovanie aj pre veľmi „učúrané“ deti :)

Doma ani tak problém nemám, Lolu môžem prebaliť častejšie, ale keď ideme na dlhší čas von, potrebujem plienku, ktorá toho jednoducho naozaj veľa vydrží.

Kým bola zima, nebolo ani možné, aby som Lolu niekde vonku prebaľovala, nehľadiac na to, že už by to ani nebolo tak jednoduché, ako keď bola bábätko.

Pravdepodobne by mi niekam utiekla s holým zadkom :)

Vyskúšali sme toho v poslednej dobe naozaj veľa.

Tie plienky, ktoré naozaj vydržali celú prechádzku, boli ale často tak veľké, že už sa to prejavovalo na Lolinej chôdzi.

petitlulu02-MC

Hlavná výhoda systému SIO je práve tá, že je plienka veľmi úzka a dieťa nijako neobmedzuje v pohybe. Čo je práve to, čo vo mne vzbudzovalo dlhú dobu nedôveru, čo sa nasiakavosti a výdrže týka, ale opak je pravdou – plienka je skutočne vhodná aj pre batoľatá na dlhšiu prechádzku.

Avšak ako každá iná plienka získava aj táto svoju najväčšu savosť až po niekoľkých praniach, takže s dlhšou prechádzkou odporúčam počkať, až sa plienka pekne zaperie.

Petit Lulu SIO complete patrí síce k drahším plienkam, avšak na prebaľovanie nie je potrebné mať sadu celých plienok, stačí mať na výmenu savé jadrá – PUL zvršky sa zakaždým prať nemusia.

Zvršky navyše môžete zvlášť použiť aj na akékoľvek nohavičkové plienky, hoci potom majú oproti iným zvrškom malú nevýhodu – nemajú samé o sebe vnútorné dvojité krídielka, ktoré by lepšie bránili pretečeniu (Petit Lulu má totiž tieto krídielka až na savom jadre), ale dajú sa použiť aj tak, napríklad na menšie nohavičky.

Savé jadro má niekoľko časti, ktoré sa dajú všetky rozložiť (čo veľmi uľahčuje sušenie, ak nemáte sušičku) a zase späť scvaknúť dohromady pomocou patentiek.

Trochu rozpačitá som bola z flišových okrajov zvršku – síce sú určite pre dieťa pohodlnejšie a nikde netlačia, ale fliš nie je vyložene nepremokavý materiál, a tak som sa bála, že by pri dlhšej prechádzke by mohli okraje prevlhnúť – nikdy sa nám to ale zatiaľ nestalo.

Plienka má zmenšovacie patentky a výrobca uvádza, že je vhodná od 4 do 15 kg.

Osobne sa mi ale zdá, že patrí skôr k väčším plienkam (je to takmer jediná plienka, u ktorej má Lola ešte scvaknuté zmenšovacie patentky) a 4-kilovému bábätku musí byť podľa môjho názoru hrozne veľká.

Obvod pása má Lola teraz v dvoch rokoch utiahnutý na maximum, takže do roka by jej bola rozhodne veľká – buclatejším deťom ale určite môže sedieť aj skôr.

petitlulu05-MC

Takže suma sumárum je to v súčasnej chvíli jedna z najlepších plienok, ktoré máme – je štíhla, teda neobmedzuje v pohybe, skvele saje, dlho vydrží (aj batoľaťu) a navyše nikde dieťa netlačí ani po dlhšej dobe.

Jediná jej nevýhoda je, že chudším deťom bude sedieť pravdepodobne až po roku veku, na druhej strane sa do nej ale zmestia aj naozaj veľké a bacuľaté batoľatá :)

Petit Lulu SIO Complete sa sloním vzorom máme z eshopu Feedo.sk, kde nájdete okrem iného aj veľký výber látkových plienok!

Všetky ponuky plienok Petit Lulu nejdete TU.

Autorkou tohto článku je Madame Coquette.

madamecoquette

Previous ArticleNext Article

2 komentářů

  1. koľko asi vydrží v neprebalenej plienke že kedy začne pretekať teraz použivame jednorazove a keď cestujeme tak sa chcem opýtať že koľko to vydrží po najbližšiu čerpačku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *