Nákupný poradca

Kreatívne hračky – Farebná mozaika Clic EDUC

Keď som nedávno hľadala na Feedo nejakú rozvojovú hračku pre dvojročnú dcéru, bola som nadšená, keď som narazila na francúzsku značku CLIC EDUC. Na Slovensku zatiaľ veľa známa nie je a pritom je to obrovská škoda.

Firma hračky vyrába priamo vo Francúzsku. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, originálnym spracovaním a majú skvelý farebný dizajn. Navyše sa špecializujú práve na edukatívne hračky, ktoré majú stimulovať rozvoj jemnej motoriky, koordinácie, predstavivosti a detskej fantázie. Presne také niečo som hľadala. Navyše som chcela niečo, čo by bolo mobilné a použiteľné napríklad pri cestovaní autom. Tak som si našla našu Mozaiku v kufríku.

Klára bola nadšená už zo samotnej škatule, ktorá kufrík ukrýva. Vybrala som mozaiku s motívmi princezien, takú pekne dievčenskú, pritom pomerne jednoduché obrázky.

Balenie obsahuje

  • 1 plastový kufrík, ktorý slúži zároveň ako stojan, s priehľadným rastrom
  • 8 obojstranných obrázkov, teda 16 predlôh
  • 48 veľkých farebných gombíkov – my im hovoríme „pompíky“ (v priemere 32,5 mm) – 8 farieb po 6 ks
  • 10 ks farebných samolepiek, ktorými si dieťa môže „pompíky“ ozvláštniť
  • predlohy

predlohy

Čo je princípom Click EDUC?

knoflikyPod priehľadný raster sa zasunie jedna z farebných predlôh, celý raster sa zacvakne do plastového kufríka. Na každom zo 16 obrázkov sú rôznofarebné motívy (labuť, obloha, zámok, jednorožec…) – farby zodpovedajú farbám gombíkov. Dieťa má k dispozícii 48 gombíkov v celkom 8 farbách, takže z každej farby 6 ks. Podľa predlohy sa gombíky pripevňujú – „nacvakávajú“ na raster podľa farieb. Keď kufrík položíte na zem, raster je v naklonenej polohe, čo pomáha dieťaťu ľahko gombíky umiestňovať do mozaiky.

Jediná nevýhoda, ktorá má za cca dva týždne používania napadá, je, že kufrík mohol byť o niečo väčší, aby sa do neho pekne zmestili aj šablóny. To by bolo super hlavne kvôli cestovaniu, všetko by bolo na jednom mieste.

Hračka je určená pre deti od 2 rokov. Neobsahuje žiadne ostré hrany, je pomerne masívna, gombíky sú veľké, dieťaťu sa s nimi krásne manipuluje.

tupliky

Otázkou je, nakoľko je dvojročné dieťa schopné skladať gombíky podľa farebnej predlohy. Klárke to teda zatiaľ nejde. Rozlíši síce farby, ale nechápe, že ich má skladať podľa obrázkov. Nacvakává ich tam proste halabala. K tomu asi dospeje až za niekoľko mesiacov, čo rozhodne nie je prekážka k tomu, aby sa s hračkou dosýta vyhrala. Veľmi rada sa s ňou hrá, triedi gombíky podľa farieb, prezerá si obrázky a umiestňuje gombíky na raster podľa vlastného uváženia. To je vlastne celkom kreatívne, nie? :)

Ponuku hračiek CLIC Educ nájdete TU.

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *