Nákupný poradca

Kočík Monza Musca

Kocik-Monza-Musca

Vždy som si bola istá, že nie som „golfkový typ“. Mám rada veľké, ťažké kočiare s množstvom priestoru.

Tiež som si bola istá, že v dvoch rokoch predsa už Lola bude dávno tápať poslušne vedľa mňa po svojich a za ruku.

No – haha … :)

Kocik-Monza-Musca

So začiatkom 7. mesiaca začal problém č. 1 – nemohla som sa už s pupkom a veľkým športiakom vojsť do nášho mini výťahu. Hoci len jedno poschodie, pri rizikovom tehotenstve bohužiaľ vážne veľký problém.

A Lola sama chodí, to áno, a veľmi rada. Vždycky presne na opačnú stranu, než je potrebné a keď sa najviac ponáhľame, rozhodne sa 10 minút v kuse točiť dokola na guľatom kanále (robí to na VŠETKÝCH okrúhlych kanáloch).

Za ruku ide len omylom, keď sa práve zamyslí a záchvaty hnevu chytá zásadne na prechodoch pre chodcov.

Nastal teda čas priznať si, že som sa mýlila a vytiahnuť našu „záložnú“ golfku, ktorú máme už dlho doma a nemám ju veľmi rada. Ale čo sa dá robiť – bez výťahu sa jednoducho von nedostanem a 12 kilový športiak už je na mňa v 3. trimestri proste príliš.

Pár dní nato prišla ponuka od nášho partnerského eshopu Feedo.sk otestovať pre nich úplne nový typ golfiek česko-slovenskej značky Monza (o ktorej som dovtedy nikdy nepočula) – podľa fotiek sa mi vzhľadovo veľmi páčili, takže som sa rozhodla do toho ísť!

A viete čo? Ja možno nakoniec aj som trošku ten golfkový typ! Pretože s týmto nám to obom (mne i Lole) náramne pristane;)

Jazdíme s ním teraz denne už skoro 2 týždne, takže nastal čas zhodnotiť, aké tieto Monza golfky teda vlastne sú!


rsz_musca01-mc

Som aká som a hlavný faktor pri výbere akéhokoľvek kočíka je pre mňa proste jeho vzhľad. Mám rada čistý dizajn bez nejakého príliš veľkého prikrášľovania (to totiž zvládnem predsa sama podľa svojho vkusu) a nemám rada príliš športovo vyzerajúce kočíky.

Takže krásny dizajn týchto golfiek je pre mňa jedna z ich hlavných predností – sú celé jednofarebné, čo je super, a navyše šedá farba je v poslednej dobe moja srdcová, hoci práve u týchto golfiek som dlho premýšľala aj nad tmavo modrou. Plnočierna konštrukcia veľa dodá celkovému štýlovému vzhľadu golfiek.

Kocik-Monza-Musca

 

Kocik-Monza-Musca

Sedacia plocha je samozrejme menšia,než u športiakov – rovnako ako u všetkých golfiek, je to proste daň za malý ľahký kočík.

U Monza Musca ale oceňujem to, že sa dá zdvihnúť opierka nôh až hore – je to super nielen pre spiace dieťa, ale práve aj pre zvýšenie komfortu pri dlhšej jazde. Lola sa dobre do kočíka vojde aj bez zdvihnutej opierky, avšak radšej si urobí pohodu s nohami hore :)

Kocik-Monza-Musca

Čo považujem asi za najlepšiu funkciu týchto golfiek je predĺžiteľná strieška. S príliš krátkou strieškou som totiž bojovala vlani celé leto u nášho športiaku a riešila tento problém rôznymi tienidlami alebo slnečníkom. U Monza Musca sa dá na strieške rozopnúť zips a predĺžiť ju tak o pekný ďalší kus – v tejto dĺžke už strecha naozaj vytvorí v kočíku tieň.

(Brošňa na strieške je moja, ku kočíku nepatrí – vyšívala som si ju sama :)

Na úvodnej fotografii úplne hore sú golfky vyfotené práve s rozopnutým zipsom a predĺženou strechou.

Kocik-Monza-Musca

Na streche si tiež môžete otvoriť tento priehľad, aby ste dieťa napríklad mohli skontrolovať.

Materiál, z ktorého je celý poťah golfiek vyrobený, je z polyesteru, ale vzhľadovo a pocitovo by som ho prirovnala k riflovine – naozaj pekný a navyše pevný materiál, rozhodne krajší než obvyklý šuštiak. Podšitý je ale samozrejme nepremokavou látkou.

V priebehu jednej z testovacích jázd nás zastihla poriadná prietrž mračien, pri ktorej som si mohla vyskúšať, že aj tá vrchná látka je dostatočne naimpregnovaná (aj keď tak na prvý pohľad nevyzerá) a úplne nepremokavá – voda po nej stekala dole, nič sa na látke ani nezachytilo.

Kocik-Monza-Musca

Celkom malý kôš (oproti športiaku) je pre mňa nezvyk, ale na druhej strane mi príde super, že je konštrukcia do kríža nad ním – mám lepší pocit, že mi z kočíka nič nevypadne (obvyklí cestujúci v kočíku sú u nás Panda a Lolina obľúbená deka). U našich predchádzajúcich golfiek bola táto konštrukcia až pod košom a neustále som mala pocit, že musím jeho obsah kontrolovať – takže toto je rozhodne lepšie riešenie.

Kôš je pripevnený ku konštrukcii cvokmi, dá sa teda veľmi ľahko zložiť a v prípade potreby vyprať (my už v ňom máme fľaky od Loliných desiat, takže pôjde čoskoro do práčky).

Kocik-Monza-Musca

Na zadnej strane striešky nájdete praktickú veľkú kapsu, vďaka ktorej na nejaké rýchle vybehnutie / krátku prechádzku nemusíte na kočiari mať ani kabelu.

Do kapsy sa mi v pohode zmestili kľúče, mobil, peňaženka, vreckovky, slnečné okuliare a 3 rožky pre kačice :)

kociar-monza-musca-recenzia

Takto vyzerá zozadu chrbtová opierka po odhrnutí zadnej časti striešky – ponúka možnosť 3 rôznych polôh (sed, pololeh a skoro úplný ľah), ktoré sa nastavujú jednoduchým stlačením tlačítok – takže žiadne zložité preklikávanie pomocou praciek.

Jednoducho stlačím čudlík a nastavím počas sekundy chrbtovú opierku zo sedu do pololehu alebo ľahu. Naopak z ľahu do sedu už stačí do opierky len strčiť rukou, čudlík nie je v tomto smere potrebné ani stláčať.

Kocik-Monza-Musca

Takto vyzerá chrbtová opierka v ľahu so zdvihnutou a zhrnutou strieškou – tá sa pripevní k opierke suchým zipsom.

kociar-monza-musca-recenzia

Tu je kočík z boku vo všetkých troch možných polohách – ako vidíte, ani najnižšia poloha nie je úplne rovný ľah, ale pri kočíku pre staršie deti už v tom nevidím žiadny problém.

kociar-monza-musca-recenzia

Brzda je na oboch zadných kolesách prepojená, stačí teda šliapnuť len na jedno koleso a zabrzdia sa obe.

kociar-monza-musca-recenzia

Toto sú detailné fotografie systému upevnenia striešky, ktorá je zložiteľná. Na oboch stranách jedným pohybom vycvaknete konštrukciu z drážok a na zadnej strane striešky povolíte dva suché zipsy, ktoré držia striešku na držadlách.

kociar-monza-musca-recenzia

Golfky v niekoľkých rýchlych pohyboch zložíte do naozaj malého rozmeru. Je potrebné nohou povoliť konštrukciu v zadnej časti v dvoch miestach a potom jednoducho za madlá preklopíte dopredu – a je to. Vážne len pár sekúnd.

Kočík sa dá zložiť aj s pripevnenou strieškou.

kociar-monza-musca-recenzia

Po takomto preklopení sa tiež golfky automaticky samy uzamknú, aby sa nerozkládali.

Keď ich teda chcete neskôr rozložiť, je potrebné najskôr povoliť túto páčku a potom už je postup rovnaký, ako pri skladaní – za madlá vytiahnete celé golfky hore a nohou zošliapnete konštrukciu v zadnej časti, aby sa zafixovala.

kociar-monza-musca-recenzia

My sme sa neskôr rozhodli zaobstarať ku golfkám aj toto prídavné madlo, ktoré nie je v základnej výbave kočíka. Nie som totiž zvyknutá Lolu v kočíku zakaždým pútať, tak je potom s madlom jazda bezpečnejšia.

kociar-monza-musca-recenzia

So svojou váhou 7,4 kg nepatrí medzi úplne najľahšie golfky na trhu, zato majú ale veľmi stabilnú konštrukciu.

Čo sa týka koliesok – v porovnaní s našimi predchádzajúcimi golfkami sa mi s týmito jazdí o poznanie lepšie (je to asi aj vďaka tej pevnej konštrukcii), ale sú to zároveň jednoducho stále gofky – teda mestský kočík. My ho v Prahe krásne využívame, ale na dedinských poľných cestách by som prišla o nervy :)

kociar-monza-musca-recenzia

Suma sumárum – som s nimi naozaj spokojná, cez počiatočný nezvyk (zvyknutá na veľký športiak som si s golfkami pripadala ako s kočíkom na bábiky :) a tiež mi chvíľku trvalo, kým som si zvykla na – oproti športiaku – zmenené ťažisko) už iné nechcem . Sú také pekné a štýlové!

A šedo-čierna kombinácia je pre mňa ideálna na striedanie doplnkov podľa nálady – v čase fotenia fotografií do tejto recenzie to vyhrala kvietkovaná kabela od Anny Smith a vyšívaná brošňa s ružami na strieške. Ale dekorácie budem určite často striedať :)

A to (skoro) najlepšie na koniec – tieto golfky svojou cenou nezruinujú váš rodinný rozpočet a sú dostupné vo farbách šedá (Blue Melange), čierna (Black Melange), tmavo modrá (Navy) a červená (Red Melange).

Dúfam, že moja podrobná recenzia niekomu pomôže alebo ho poteší fakt, že za štýlové gofky nie je potrebné dať celú materskú :)

LEN prosím POZOR: Na trhu nájdete stále ešte aj staršiu verziu tohto kočíka vo farbe Blue melange (sivá) a Brown Channel (béžová), ktorá je ešte o pár desiatok EUR lacnejšia – ale táto verzia nemá predlžovaciu striešku! Bohužiaľ verzie kočíkov nie sú – trochu nešťastne – nijako označené, preto na to radšej upozorňujem. :)

Autorkou tohto článku je Madame Coquette.

blog madame coquette

 

Previous ArticleNext Article

1 komentář

  1. Dobrý den, prosím uvažuji o koupi těchto golfek, jen jsem vyšší postavy, kolik měříte? Nevíte jaká je výška po madla? Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *