Kreatívny svet, Lifestyle

DIY – poznávacie kartičky

Naša veľmi obľúbená zábava je prezeranie knižiek so zvieratkami a ich spoznávanie. Asi ako u každého dieťaťa v tomto veku.

Detsk0 leporelá už nás ale celkom nudia. Zvieratká sa vo všetkých nápadne často opakujú a v závere ich kvôli tomu Lola vlastne ani veľmi nepozná.

Skúsila som to aj s detskou encyklopédiou, ale nie je to ešte ono. Lolinka ešte nedokáže byť natoľko opatrná, aby papierové stránky občas zbytočne nepotrhala, Naviac ešte nemá dostatočne šikovné prstíky a trpezlivosť, aby dokázala stránky jednu po druhej otáčať sama.

Tak som to vyriešila po svojom!

Poznavacie-karticky

Podľa užívateľských recenzií som si vybrala domácu laminovačku – zohnala som ju novú za 12 Eur. Fólie s rozmerom A6 do nej vyjdú asi na 3 centy/ks.

Na internete sa dá nájsť a stiahnuť plno krásnych fotografií všetkých zvieratiek, ktoré si len viete predstaviť. Strávila som teda jeden večer vyberaním obrázkov a potom si ich nechala vo fotolabe vytlačiť na rozmer 9×13 cm.

Leporelo

Ak teda nepočítam cenu laminovačky, s ktorou mám ešte plno ďalších plánov (ďalšie poznávacie kartičky – trebárs na farby, písmená atd. – Na internete nájdete ale plno ďalších projektov s laminovanými obrázkami, najmä pre Montessori vzdelávanie), vyjde tak jedna kartička cca na 0,12 Eur. My sme si ich na začiatok vyrobili 70 so všetkými možnými zvieratami, na ktoré som si práve spomenula a ktoré nám v leporelách chýbajú.

Vlastnoručné-leporelá

 

Poznavacie-karticky

 

Leporelá

Lola je z nich vo vytržení. Kričí „zajac“ a „vtáky“ a zaľúbene si obrázky prezerá. Takže s tymto projektom som viac než spokojná :)

Doplnenie:
Pretože je dopyt po rovnakých obrázkoch, ktoré sme si pre kartičky vybrali my, nahrala som ich všetkých 70 na Ulož.to voľne k stiahnutiu – všetky obrázky sú vhodné pre tlač na formát 9×13 cm alebo 10×15 cm, veľa z nich ale pokojne aj na oveľa väčšie formáty:
http://uloz.to/xgdrqyrR/zvirata-zip

Autorkou tohto článku je Madame Coquette.

madamecoquette

 

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *