Cestovanie, Starostlivosť

Balenie na dovolenku: Čo všetko je deťom vlastne treba?

Júl už plynie v plnom prúde a vy už určite máte naplánované menšie výlety s rodinou. Čo zbaliť pre svoje deti, a čo by ste si mali určite radšej nechať doma, vám poradíme práve v tomto článku. Čo by mal obsahovať kufor vášho dieťatka?

OblečenieG-Mini body s dlhým rukávom

Samozrejme, koľko kusov oblečenia by ste mu mali zbaliť, závisí od dĺžky vašej dovolenky. Určite však počítajte s tým, že
pribaliť by ste mali aj teplejšie veci, pretože nikdy neviete, kedy sa ochladí. Tričká s krátky rukávom, dlhým rukávom, legíny, body, nohavice, kraťasy, plavky, svetrík, pyžamo a bunička. Nezabudnite ani na topánky a papuče, prípadne croxy, ak sa chystáte k vode. Radíme zabaliť jeden pár pevnejšej obuvi a jeden pár voľnejších topánok, napríklad sandáliek. Kufor by mal obsahovať aj nejaký klobúčik proti slnku a ponožky.

Drogéria

Nivea opaľovací krém do vreckaDieťatko toho nepotrebuje veľa z tejto oblasti. Ak odchádzame niekam s našim batoľaťom na víkend, všetko čo zbalím, je jedno mydlo, a zubnú kefku. A naozaj to stačí. Pokiaľ sa však chystáte niekam na dlhšie, pribaľte si aj šampón, prípadne telové mlieko, či olej po kúpaní. Dôležitou súčasťou kozmetického balíčka vášho dieťatka by mal byť aj krém na opaľovanie, a samozrejme tyčinky na čistenie ušiek a nosa. Pokiaľ sa jedná o bábätko, tak nezabudnite na krém na zapareniny, plienky a vlhčené utierky.

Lieky

Prvou vecou, ktorú by ste mali zbaliť sú práve lieky. Stačí niečo od horúčky, na upchatý nos, kvapky do uší, prípadne ak idú zúbky, sú vhodné gély a hryzatká. Zvyšné druhy liekov sú naozaj na zvážení každej mamičky, prípadne sa poraďte s vašim pediatrom, či nie sú potrebné aj nejaké iné, v prípade tráviacich problémov, alebo iných liekov.

NUK hryzátkoHračky

Niektorí rodičia majú kufre plné hračiek. Moja osobná skúsenosť je však tá, že sú úplne zbytočné. Ak totiž ideme na nové miesto, naše dieťa hračky absolútne nezaujímajú a to, čo robí najradšej je behanie, vozenie sa v kočiari a objavovanie nových miest. V kufri môjho dieťatka by ste teda hračky hľadali len márne. Každé dieťatko je však iné. Ak teda viete o hračkách, s ktorými sa váš drobec hrá veľmi rád a dlho, určite mu ich zabaľte! Opäť však radím, že menej je niekedy viac. Občas stačí jedna obľúbená kniha a hračka na hranie, ako celý kopec neužitočných vecí, ktoré vám budú v kufri zavadzať a vaše dieťa sa ich za celý týždeň ani nedotkne.


Potrebujete poradiť s vychytávkami na cestu autom? Tu je naše video!


A čo ešte?

Všade, kam ideme, je našim verným spoločníkom kočiar a nosič. Bez nich sa jednoducho nepohneme. A určite ich na dovolenkách oceníte aj vy. Čo ešte zvykneme zbaliť? Jedlo. No nebalíme ho veľa. Snažíme sa zbaliť snacky na cestu aj počas pobytu, prípadne máme radi praktické kapsičky pre deti, ktoré ľahko zohrejeme vo vodnom kúpeli práve na mieste pobytu. Dobré je, že niektoré zohrievať ani nepotrebujete. Navyše nie sú ťažké, ako napríklad príkrmy v skle, takže sa nemusíte obávať, že sa vám niečo rozbije, prípadne pukne.REJ bezlepkové chrumky

Ak nám to dovolí cestovná chladnička, radi si na cestu pribalíme aj ovocie na osvieženie. Zvyšok sa snažíme vyriešiť práve na mieste pobytu. Nikdy si nebalíme príliš veľa jedla, pretože radi objavujeme miestne kuchyne, prípadne si priamo kupujeme niečo z obchodu.

Milé mamičky, pribaľte si k tomu všetkému aj veľa trpezlivosti a lásky. Strávite predsa dovolenku s rodinou. A aj keby ste niečo zabudli, máte jeden druhého!

Prajeme vám krásne leto!

Autorkou textu je naša ambasádorka Stanka. 

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *