Bábätko, Batoľa, Nákupný poradca

Ako zabezpečiť väčšiu bezpečnosť detí pri vode?

Konečne je tu leto a s ním aj horúce slnečné dni. Síce aj zima má svoje čaro, ale určite mi dáte za pravdu, že pre nás mamičky s malými deťmi je leto najúžasnejšie ročné obdobie. Leto to je krásna modrá obloha, vôňa opaľovacieho krému, obrovské množstvo zmrzliny, rôzne druhy sladučkého ovocia a v neposlednom rade výlety k vode. Bez toho, by jednoducho leto nebolo letom.

Dnes pre vás testuje Lucka a Lukáško 

Môj synček Lukáško je vodnár a od malička vodu zbožňuje. Už ako s 5 mesačným bábätkom som s ním navštevovala kurzy plávania a Bestway Nafukovacie plávacie kolesomyslím, že vďaka tomu sa s vodou skamarátil ešte viac. Na kúpaliskách, jazerách či priehradách preto trávime veľa času. Avšak pri vode treba obzvlášť dávať pozor na bezpečnosť a deti mať neustále pod dohľadom.

Keď bol Luky menší používali sme sedacie koleso s operadlom (ktorý je momentálne za superskú cenu) , v ktorom mohol bezpečne tráviť čas s nami vo veľkom bazéne.

Dbajte na bezpečnosť

Mamavie Lucia MandelikováTento rok už je samostatnejší a najradšej sa člapká v detskom bazéne sám (samozrejme pod mojím dohľadom, ale už sa predsa len nenechá vodiť za ručičku). Zvažovala som akú plávaciu pomôcku mu preto vybraťa z pohľadu bezpečnosti ma najviac oslovila Sevylor plávacia vesta s rukávnikmi

Okrem toho, že má neskutočne nádherný dizajn, ktorý si každé jedno dieťa určite zamiluje, poskytuje maximálnu bezpečnosť v porovnaní s klasickými nafukovacími rukávnikmi. A to aj vďaka náplni z PE peny, ktorá je ľahučká a používa sa aj v záchranných vestách. Lukáško má momentálne žabkovské obdobie, a tak naša voľba bola jasná. Ale neodoľateľná je aj vestička s motívom žltej kačičky. Savylor Plávacia vesta

Vrchná látka je pevný vodeodolný polyester, čiže ho nie je možné prederaviť ako klasické plávacie pomôcky. Je vhodná pre deti od 15 až do 30kg, takže ju určite využijeme niekoľko sezón. Plávacia vestička drží vrchnú časť tela nad vodou a zamedzuje samovoľnému pretáčaniu dieťaťa.

Lucie Mandelikova Mamavie

Avšak hlavne pri menších deťoch treba neustále dávať pozor, pretože 100% ho nad vodnou hladinou neudrží. Vesta sa zapína vzadu posuvnou plastovou prackou, za ktorú môžete v hlbokej vode dieťa držať a istiť. A tu je zopár fotografií, ako si pobyt v bazéne užíval s vestičkou náš vodník Lukáško.

V našom e-shope môžete kúpiť všetko, čo k vodným radovánkam patrí : detské plavky, opaľovacie krémy  či peny vašich obľúbených značiek.

Užívajte si dovolenky a dbajte na bezpečnosť, Lucia.

Luckine a Lukáškove dobrodružstvá môžete sledovať na blogu Mamavie, na Fb alebo na Instagrame.

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *