Nákupný poradca

Detské slnečné okuliare: Pri výbere dbajte na tieto kritériá!

Najväčšie množstvo škodlivého UV žiarenia ľudské oko prijme v detskom veku. Problémy s tým spojené sa však môžu objaviť až o niekoľko rokov. Preto je dôležité včas zaobstarať detské slnečné okuliare.

Deti sú vystavené slnečnému žiareniu oveľa viac než dospelí, pretože v detstve je ich prostredie oka viac číre, a tým oveľa viac priepustnejšie pre škodlivé UV žiarenie.

Aké sú kritériá pri výbere okuliarov?

1. Detské slnečné okuliare by mali pohlcovať 100% škodlivého UV žiarenia.

Istotu, že ide o takéto slnečné okuliare budete mať jedine v špecializovanej očnej optike. Tam vám poradia pri výbere rámov a tiež tu môžu na špeciálnom prístroji zmerať kvalitu UV filtra.Chicco okuliare pre chlapca

Zaujímavosťou je, že medzi 10 až 14 hodinou príde na zem 60 % všetkého UV žiarenia. Tento čas dňa je teda najkritickejší pre naše oči!

2. Nekupujte dieťaťu slnečné okuliare od pouličných predajcov a tam, kde nemáte istotu, že ide o kvalitu.

Slnečné okuliare v očných optikách podliehajú prísnym výrobným kritériám. Nemajú žiadne skreslenie a deformácie a vy máte istotu, že sú oči vášho dieťaťa chránené.

3. Slnečné okuliare sa dajú zaobstarať aj s dioptriami.

Nosí vaše dieťa dioptrické okuliare? Nie je to problém. Zaobstarať sa totiž dajú aj slnečné okuliare s dioptriami. Mnoho rodičov túto informáciu nevie a to je škoda. Zverte sa do rúk odborníkov a oni vám pomôžu vybrať správny tip slnečných obrúb a bude to aj pekne vyzerať.

Ďalším variantom sú okuliare samozafarbovacie, ktoré poskytujú tiež kvalitnú UV ochranu.

Pri starších deťoch možno zvoliť aj kontaktné šošovky, ktoré sa dajú nosiť pod akékoľvek slnečné okuliare.

4. Slnečné okuliare by mali perfektne sedieť na tvári.

Chicco okuliare pre dievčaS tým by vám mali poradiť v špecializovanej predajni. Je veľmi dôležité vziať vaše dieťa so sebou, aby si mohlo okuliare vyskúšať. Navyše bude určite nadšené, že si môže vybrať také, ktoré sa mu budú páčiť.

Okuliare by nemali dieťa nikde tlačiť, kĺzať mu z tváre, musia byť tvarovo zodpovedajúce a bezpečné. Optik by mal vybrané okuliare upraviť priamo na tvár dieťaťa, aby mu boli pohodlné. Mali by byť tiež čo najatraktívnejšie k tvári, aby slnečné lúče neprenikali na oko z boku, ani zhora.

5. Kedy bude dieťa okuliare nosiť?

Na to je veľmi dôležité pri výbere myslieť. Mali by byť okuliare na bežné nosenie, na lyže, na bicykel?

Od toho závisí druh materiálu, kategória slnečného filtra a dôležitá je aj farba skiel.

Niektoré druhy sa dajú opatriť športovou páskou okolo hlavy, a tak sa dokonale prispôsobia veľkosti detskej hlavičky. Slnečné okuliare môžu byť aj univerzálne, na viac činností (napr. na bicykel, na lyže, k moru). Ale nebojte sa, ak navštívite špecializovanú predajňu, s týmto všetkým by vám tam mali poradiť.

Kvalitné slnečné okuliare pre chlapca či dievčatko už môžete kúpiť  v rámci kategórie Oblečenie aj u nás na e-shope

Previous ArticleNext Article

1 komentář

  1. Ja som moje deti učila na okuliare už od dákych 4 rokov. Najmä kôli letu nakoľko na juhu sú hrozné horúčavy. Vždy medzi 11 a 14 boli povinne ich mať na očiach pokiaľ boli na priamom slnku. Zvykli si celkom rýchlo. Musím povedať že keď sme kupovali prvé tak sme sa zameriavali na výzor aby ich nosili. Tak si pamätám že sme zháňali v Grandoptical nejaké tie s obrázkamy a oni si ich potom nasadili a kukali na seba pred zrkadlom. Tak sme ich vlastne na okuliare naučili. Teraz už je im jedno hlavne že majú dačo na očiach. Ale na kvalitu si určite potrpíme, takže tá optika to istí vždy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *