Lifestyle, Recepty

Aj bez mäska to môže byť dobrota!

Aj bez mäska to môže byť dobrota

Chcete dopriať svojmu zlatíčku pauzu od mäsových pokrmov, ale chýba vám inšpirácia? Tak to ste tu správne! Máme pre vás pripravených niekoľko dobrôt a ani v jednej nenájdete čo i len jediný kúsok mäsa.

166419371

Zemiaky s karfiolom

(od ukončeného 7. mesiaca, nedojčené deti od ukončeného 6. mesiaca)

Suroviny: 1 veľký zemiak, 4 ružičky karfiolu, 4 lyžice materského alebo dojčenského mlieka, 1 vaječný žĺtok, 2-3 kvapky oleja, štipka posekanej petržlenovej vňate

Postup: Karfiol a zemiaky nakrájajte na malé kocky. Ohrejte mlieko a pridajte karfiol so zemiakmi. Varte cca 15 minút, v prípade potreby dolejte mlieko. Na záver pridajte žĺtok, petržlenovú vňať a niekoľko kvapiek oleja. Nechajte prejsť varom.

Cestoviny s mrkvou, hráškom a karfiolom

(od ukončeného 9. mesiaca)

Suroviny: 2 polievkové lyžice cestovín, hrnček dojčenskej vody, 2 polievkové lyžice čerstvého alebo mrazeného hrášku, 1 mrkva, 2 ružičky karfiolu, 1 vaječný žĺtok, 1 lyžička strúhaného tvrdého syra.

Postup: Priveďte vodu do varu, pridajte mrkvu, hrášok a karfiol. Prikryte pokrievkou a varte, kým zelenina nezmäkne. Pridajte cestoviny a vaječný žĺtok a varte ešte 3 – 4 minúty (podľa návodu). Posypte strúhaným syrom.Small baby with green plant

Kalerábová omáčka

(od ukončeného 7. mesiaca)

Suroviny: 1 menší kaleráb, 4 lyžice dojčenskej vody, trochu materského alebo 2 lyžičky sušeného dojčenského mlieka, pár kvapiek rastlinného oleja, 2 lyžičky kukuričnej múky, 1 vaječný žĺtok.

Postup: Kaleráb olúpte, nastrúhajte najemno a poduste s dojčenskou vodou do mäkka. V malom množstve vody rozmiešajte kukuričnú múku, sušené dojčenské mlieko a pridajte za stáleho miešania ku kalerábu. Pridajte vaječný žĺtok a všetko dohromady varte ešte päť minút. Na záver pokvapkajte rastlinným olejom.

 

Karfiol s vaječným žĺtkom

(od ukončeného 7. mesiaca, nedojčené deti od ukončeného 6. mesiaca)

Suroviny: 4 ružičky karfiolu, 1 vaječný žĺtok, 2-3 kvapky rastlinného oleja, 1 dl dojčenskej vody.

Postup: Karfiol dobre umyte a uvarte v pare do mäkka. Roztlačte ho vidličkou, dajte na panvicu spolu s malým množstvom vody a za stáleho miešania ku karfiolu pridajte rozšľahané vaječný žĺtok. Miešajte, kým žĺtok úplne nestuhne. Pokvapkajte olejom.

 

 

 

Previous ArticleKedy vyraziť do pôrodniceNext ArticleAká je skutočná pravda o cumlíkoch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *