Tehotenstvo

10 výhod, ktoré si môžete užívat v tehotenstve

Tehotenstvo je pre ženu náročné obdobie a každá ho prežíva trochu inak. Prináša radu príjemných vecí, veľké očakávania a občas tiež komplikácie. Poďme sa ale dnes pozrieť na tú lepšiu stránku. Okrem veľkého tešenie na bábätko si totiž môžete užívať týchto 10 výhod!

1. Konečne sa môžete oprávnene vyhovárať na to, že ste unavená

Teraz máte konečne dôvod odpočívať kedykoľvek. Nemusíte mať žiadne výčitky. Pokojne si zdriemnite po obede a uvidíte, že sa tomu nikto čudovať nebude – ste predsa tehotná.

2. Vaše vlasy porastú rýchlejšie a budú menej vypadávať

Tento stav je síce dočasný a po pôrode môže byť všetko inak, počas tehotenstva má však väčšina žien vplyvom hormónov vlasy lesklejšie a pevnejšie.

3. Váš partner sa o vás bude viac starať

Nechajte sa od partnera pekne hýčkať, napríklad tým, že vám donesie raňajky do postele. Tiež vám môže dopriať šetrnú relaxačnú masáž – zaslúžite si to!

4. Nebudete musieť riešiť každý mesiac menštruačné ťažkosti,

… alebo že zabudnete na antikoncepciu.

5. Konečne si budete môcť kúpiť väčšie číslo podprsenky

Väčšine žien sa počas tehotenstva vplyvom hormónov zväčšia prsia. Ak ste bola predtým majiteľkou malých pŕs, konečne si môžete vychutnať (aj keď prechodne) ten pocit objemného hrudníka.

6. Ľudia sa k vám budú správať galantnejšie

Podržia vám dvere, v električke vás pustia sadnúť, možno vás dokonca nechajú predbehnúť frontu v supermarkete!

7. Nemusíte mať výčitky z väčšej veľkosti oblečenia

Nemusíte sa trápiť, že sa nevojdete do vašej obľúbenej sukne. Ak sa neprejedáte, vôbec sa váhou nezaoberajte a noste, čo je vám pohodlné.

8. Budete mať zo seba lepší pocit

Tehotenstvo vás donúti viac premýšľať o sebe a svojom tele. Keď žena zistí, že čaká bábätko, už nejde len o ňu. Každá z nás sa občas odbila niečím nezdravým, ale v tehotenstve je to inak – chceme predsa pre bábätko len to najlepšie :-)

9. Domáce práce neutečú

Máte doma kôš bielizne na žehlenie a špinavá okná – pokojne to odložte bez výčitiek na inokedy, až sa nebudete cítiť tak unavená. Alebo poproste niekoho z rodiny, aby vám s tým pomohol – máte na to nárok.

10. Nezabúdajte, že najväčšie pozitívum je tehotenstvo samo.

A aj keď sa trebárs necítite najlepšie, podstatné je, že vo vás rastie nový život!

Napíšte nám do komentárov, čo ste si v tehotenstve užívala najviac :-)

Previous ArticleNext Article
Jmenuji se Nina, je mi 23 let a nadšeně fotím, miluji dobré jídlo a internety. Více prozradí můj Instragram - https://www.instagram.com/whatitsgonnabe/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *